بررسی خواب و اختلال خوابگردي و تشخیص و درمان آن

مطالب دیگر:
مقايسه بين قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران با اعلاميه جهاني حقوق بشر از زاويه شناسايي حقوق مردم.بررسي اهميت و اقسام و احکام فقهي و حقوقي مهر و مروري بر تاريخچه آننيروزا و مکملبررسي نمايش‌ملي، ويژگي‌هاي تئاتر امروز ايران و بررسي تئاتر ايران از نظر کارکرد، از نظر شکل و ازبررسي موزه در چهان و ايران و تاريخچه و انواع و عملکرد آن و مروري بر شناخت ميراث و ارزشهاي فرهنگيموتورهاي AC سه فاز و قطعات آنهابررسي کاشي کاري و معماري اسلامي و مروري بر صنعت چيني و سراميک در جهان و ايرانبررسي صنعت کاشي کاري و تاريخچه و کاربرد آن در بناهاي تاريخيبررسي کاريکاتور و هدف و انواع آن و مروري بر پيشينه کاريکاتور چهره و چهره پردازان ايرانيبررسي هوازدگي و انواع و عوامل موثر بر آن و مروري بر انواع تخريبهاي شيمياييبررسي دکوراسيون اماکن مختلف و عوامل آن و آموزش تکنيکها و مهارتهاي نورپردازي و چيدمان دکوربررسي معماري ديجيتال و جايگاه آن در جهان امروز و طراحي و خلق فضاي مجازيبررسي کارخانه توليدي صنعتي ميثاق و خط توليدآن ومروري بر فرآيندهاي توليدي صنعتي و کنترل کيفيتبررسي نقش حقوق مالکيت فردي در حمايت از طرح و نقشه فرش ايرانبررسي كرم سرخ پنبه و اهميت اقتصادي و علائم خسارت و مناطق گسترش آن در ايران و مروري بر روش هاي شنابررسي کشتي حرفه اي (کشتي کج) و چهره هاي مشهور و تاريخچه و فنون آنبررسي کسب و کار اينترنتي و انواع و راه اندازه آن و مروري بر فناوري اطلاعات و کاربردهاي آنبررسي کرسي بندي در خشنويسي و اصول آن و بررسي مباني خوشنويسي در نسبت با موسيقي اصيل ايرانيشناخت پتانسيل هاي طبيعي و انساني و امکان توسعه اقتصادي و ايجاد تحول روستاي برسيانبررسي کشتي کج و کمربندها و مسابقات آن و مروري بر فنون و تاريخچه کشتي کج
بررسی خواب و اختلال خوابگردي و تشخیص و درمان آن|30010363|usr
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان بررسی خواب و اختلال خوابگردي و تشخیص و درمان آنآماده دریافت می باشد .

فهرست:

خواب

محرومیت از خواب

مدت زمان خواب

تغییرات در طول خواب

اختلالات خواب

خوابگردي

زمان و نحوه خوابگردی

ضوابط تشخیص اختلال خوابگردی

ضوابط تشخیص اختلال بر اساس ICD 10

درمانگردی

خواب

خواب کاهش ناگهانی جریان خون در زمان استراحت است به طوری که فعالیت بدن و ذهن کم شود و توهم های بینایی جایگزین تصاویر واضح واقعی بشوند.در بین پستانداران،پرندگان، ماهیان و دیگر جانوران مراحل خواب و بیداری وجود دارد.خواب برای سلامت و بهزیستی بدنی و روانی انسان‌ها و جانوران اهمیت دارد.

محرومیت از خواب

بیش‌ترین مدت بی خوابی انسان‌ها در جهان، ۳۳ سال معادل ۱۱۷۰۰ شب بوده است. جز این مورد استثنایی، هیچ شخص دیگری نتوانسته بیش از یازده روز را بدون خواب سپری کند.افرادی که از خواب محروم می‌مانند، دچار افسردگی می‌شوند. این افراد، هوشیاری‌شان را از دست می‌دهند و دچار توهم می‌شوند.حالت چهره شخص بی خواب، کشیده و بی حرکت می شود، ابروها چین می خورد،شخص با زحمت زیاد چشمانش را باز نگاه می دارد و دچار هذیان می شود. محرومیت از رویا، اغلب به پرخاشگری،بیمناکی، و یا افسردگی منجر می‌شود.

مدت زمان خواب

مدت زمان بیداری در شخص بالغ، معادل چهار برابر مدت زمان بیداری یک کودک است. نوازد، به طور متوسط در ازای هر یک ساعت بیداری،دو ساعت را در خواب می‌گذراند، حال آن که فرد بالغ در همان زمان نیم ساعت در خواب است.

تغییرات پیش از خواب

بعضی افراد به‌ آسانی و به سرعت به خواب می روند و در برخی دیگر این امر تدریجی‌تر است. گروهی از افراد، حالت های حسی مختلفی تجربه می کنند یا دچار پرش اندام ها می شوند. پیش خواب حالت‌هایی چون توهمات بینایی و شنوایی زودگذر یا تغییراتی در تصویر بدنی است که با احساس معلق بودن در فضا همراه است.