بررسی سهام و بورس و بازار آن

مطالب دیگر:
📖تحقیق حسابداري براي سودهاي نهايي📖تحقیق بحث حسابداری در گاوداری📖تحقیق تشخيص سهم متعارفي تغييرات اجباري حسابداري📖تحقیق حسابداری از ديروز تا امروز📖تحقیق ليست گيري در حسابداری📖تحقیق اصول حسابداري در شركت ها و ادارات مختلف📖تحقیق پروژه مالي انبارداري شركت صنايع الكترونيك افراتاب📖تحقیق متغيرهاي مورد استفاده در مدل هاي اقتصادسنجي📖تحقیق جايگاه نفت در ايران📖تحقیق نقـش دولت در اقتصاد📖تحقیق ورشکستگی و آثار آن📖بررسي و مقايسه رشد صنعت در كشورهاي گوناگون📖تحقیق اقتصاد بين الملل و تبعات آن بر اقتصاد داخلي📖تحقیق مهار رشد نقدينگي📖تحقیق سود سرمايه گذراي📖تحقیق بررسي عوامل موثر بر رضايت شغلي كاركنان سازمان مديريت و برنامه ريزي📖تحقیق رشد اقتصادي📖تحقیق صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي، دستورالعمل اجرائي عقد مشاركت مدني📖تحقیق كاربردهايي در تجارت بين الملل📖تحقیق تأثير تبليغات بازرگاني در عصر ارتباطات براي كالاهاي گوناگون
بررسی سهام و بورس و بازار آن|30010364|usr
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان بررسی سهام و بورس و بازار آنآماده دریافت می باشد .

فهرست:

بورس و مفهوم آن

بازار بورس چیست؟

مشخصات بارز بازار بورس چیست ؟

بازاربورس چه منافعی برای جامعه دارد ؟

وظیفه کارگزاریها چیست ؟

سهم چیست ؟

چه سهمي بخريم؟

7 نکته مهم جهت خرید سهام

جايگاه بورس كجاست؟

پرسش هاي بورسي از وزير اقتصاد

بازارگردانی لازمه برطرف شدن بحران بورس است

وضعيت بازار سهام و بورس

پيرامون بورس

بورس چیست ؟ مفاهیم اولیه بورس و سرمایه‌گذاری(قسمت اول) Bourse کلمه ای فرانسوی است که معنای آن در زبان فرانسه "کیف پول " می باشد.

بورس و مفهوم آن

Bourse کلمه ای فرانسوی است که معنای آن در زبان فرانسه "کیف پول " می باشد.

سهم

نشان دهنده مالکیت یک فرد (حقیقی یا حقوقی) در یک شرکت می باشد.

بازار اولیه

دارایی هایی که برای اولین بار توسط شرکت ها یا دولت عرضه می شونددر این بازار پذیره نویسی می شوند.در واقع پذیره نویسی سهام و افزایش سرمایه توسط شرکت ها فعالیت در بازار اولیه است.

بازار ثانویه

دارایی هایی که ابتدا در بازار اولیه مورد معامله قرار گرفته است در بازار ثانویه مورد معامله مجدد قرار می‌گیرد که این فعالیت عمدتاً در بورس اوراق بهادار صورت می‌گیرد.

نکته :توجه کنید که بازار بورس بازار ثانویه است ، یعنی در بورس اوراق بهادار شرکتی تاسیس نمی‌شود و فقط سهام شرکت های پذیرفته شده ( که قبلاً تاسیس شده اند ) مورد معامله قرار می‌گیرند. به همین دلیل بازار بورس، بازار ثانویه است.

شرکت سهامی خاص

شرکتی است که سهام آن در اختیار عده محدودی است

شرکت سهامی عام

شرکتی است که خرید سهام آن برای عموم آزاد است. شرکت های حاضر در بورس باید حتماً سهامی عام باشند.

قیمت اسمی

قیمت اولیه سهم در بازار اولیه است که در حال حاضر در بورس تهران قیمت اسمی سهام 100 می باشد. این قیمت فقط قیمت اسمی سهم می باشد، یعنی شرکت در روز نخست قیمت هر سهم خود را 100 تعیین کرده است و سهامداران این مبلغ را برای خرید هر سهم شرکت پرداخته اند.

سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری یعنی صرف نظر کردن از مصرف در زمان حال به امید مصرف بیشتر در آینده.سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار به معنای خرید سهام معمولاً با دو دیدگاه انجام می‌شود. بهره‌بردن از افزایش قیمت آن و یا سرمایه‌گذاری برای بهره بردن از سود سالیانه سهم.

دیدگاه‌های سرمایه‌گذاری

بر این اساس دیدگاه‌های سرمایه‌گذاری به 3 دسته تقسیم می شوند: کوتاه مدت، میان مدت، بلند‌مدت معمولاً به سرمایه‌گذاری با دید 3 تا 4 ماه کوتاه‌مدت گفته می‌شود و به سرمایه‌گذاری با دید 3 ماهه الی یکسال میان‌مدت و به سرمایه‌گذاری با دید بیش از یکسال معمولاً بلند‌مدت گفته می‌شود.